129 komente
E vrau gruaja e tij për tradhtinë

Bajrush Rexhaj, pjesëtar i Policisë së Kosovës, ka vdekur nga plagët e marra me armë zjarri. Në të ka qëlluar gruaja e tij, e cila është arrestuar nga Policia. Motiv i vrasjes dyshohet të jetë xhelozia, pasi që gruaja kishte mësuar se burri i saj kishte një aferë dashurie me një kolege të tij,shkruan gazeta Express.

Për 27 vjet e ndanë shtratin bashkë. Krijuan familje dhe gjithçka po iu shkonte për mrekulli. Puna prej ruajtësit të rendit publik i kishte krijuar shumë benifite Bajrushit nga Petrova e Shtimës.

Por, gjithçka që kishte bërë për 47 vjet Bajrush Rexhaj, u shua mbrëmjen e së dielës.Bashkëshortja Lejla Rexhaj ia mori jetën. Dhe atë me armën e tij zyrtare.Krejt kjo besohet se ndodhi pasi që Lejla kishte mësuar se burri po e tradhtonte me një femër tjetër, edhe ajo pjesëtare e Policisë. /Fish Media/ Foto:Petrit Rrahmani/.


Këndi i komenteve

129 Komente

 1. ERMAL - 09:51 / 06.11.2012

  Mir ja paska bo burri plak me tradhtuuu

 2. Toss - 09:51 / 06.11.2012

  Halla i qoft kesaj gruje edhe une po i thom

 3. Sokoli - 09:52 / 06.11.2012

  Bravo i koft se qe besa po mir o keshtu kret trathtarve me ju bo,edhe ate femer duhet me e vra qe shkon e perzien me burr te martuar.

 4. kobra - 10:02 / 06.11.2012

  bravo mir ja ka boeee qenit plakkk

 5. betimi gjilan - 10:07 / 06.11.2012

  po 80% mos te thom bash 100% jan hi krejt k…… prostitutka ne polici edhe hiq mos me kan asi njeri ato e bajn se lavire krejt me p… kan hi police se jo me tru apo dije po me p…. aj teper spo ndodhin ksi raste ma shpesh bile

 6. hasani - 10:15 / 06.11.2012

  hajde more mus folni ju, se juve sjav kana hiq bajagi, edhe ju tan qashtu bani

 7. Shpresaa - 10:16 / 06.11.2012

  O po mir ja paska bo pisit

 8. Hamdi - 10:20 / 06.11.2012

  Tash q… kjo ne burg e sos p…

 9. Fatmirr - 10:20 / 06.11.2012

  Ngushellimeee!,,,,,,,,,,,

 10. arita - 10:24 / 06.11.2012

  hallall te koft leila se mir shum paske vepru se i till osht edhe njo i jemi se emeriton te njojten gje edhe ska mi shku shum larg bahet shok me at majmunin tond

 11. donn bytyqi - 10:29 / 06.11.2012

  e nanen e budallices qka koka kan

 12. Dreqi - 10:30 / 06.11.2012

  Mos ja futni kot pa dite asgja, se se cili mund te bije asaj rruge mund ta pesosh,po disa gjera behen me gjakftohtesi se me ja marr nje jet dikuj aj person nuk eshte normal per mendimin tim,askush nuk eshte i detyruar patjeter te jetoj me diken ka menyra tjera per te zgjedhur keto probleme,e jo te ndodh kjo ne kete menyre,e ju qe po i jepni korajo asaj gruaje ,keni vllezer e motra qe i bejne keto gjera si aj , vrasja e dikuj eshte krim qe mund te behet agresive dhe mund te pesojn edhe njerez tjer te pa fajshem flm per mirkuptim larg dhunes

 13. hoti - 10:30 / 06.11.2012

  Puna mar i qofte asja gruaje

 14. bekm - 10:31 / 06.11.2012

  o hallall i qoft ksaj gruaje se mir ja paska ba turp duhet mij ardh ati burrit plak me trathtu gruen pleqnij

 15. EKREM - 10:40 / 06.11.2012

  hallall i qoft ksaj grujee ,koka ma burr se ky

 16. Gilangjia, - 10:40 / 06.11.2012

  E hallall i koft.

 17. basri - 10:44 / 06.11.2012

  pushk te paq pask qit,besoj se ksii grash i duhen kosoves,shpresoj qe edhe drejtsia te thot fjalene saj dhe kjoo malose a ndaq sorkall sii te donii po i thojmm te jete lir dhe me kok lart te vazhdoj jeten,zotii i dhasht shendet ksaj burrneshe

 18. Gzimmmm - 10:45 / 06.11.2012

  Mir ja paska bo

 19. peshorja - 10:54 / 06.11.2012

  vrasja eshte krim i madh kjo duhet me u denu divorci per qka egziston nese nje burre te tradhton ateher aj nuk te don e dashuria me dhune nuk shkon ….ka zgjithje tjera jeta eshte e shenjt ate veq zoti munet me e mare……po femijet ku mbesin …jane viktim i prinderve te pandergjegjshem….

 20. No Name - 10:55 / 06.11.2012

  ngushllime per familjen amo aj kokaa kon smotan o daj skoka kan arma per to po e ka shti najkush aty per sevap ee koka kon ra np.. qyl ee u djeg i ngrati ska ditt mu rujtt ee ju mashkujj … sa tmunii mos merni tut ktu palidhje hahah

 21. hajrizi - 10:55 / 06.11.2012

  asnje nuk eshte prone e askujt andaj dua te them se aspak nuk eshte e logjikshme dhe e arsyeshme kjo qe ka bere kjo grua, nese ndihesh e tradhtuar ose e lene pas dore nga partneri ka menyra tjera me zgjidh kete problem e jo duke e vrare , shume keq ka bere se njekohsisht ka shkatrruar jeten e vet te femijve dhe familjes ne pergjithsi

 22. xoni pz - 10:56 / 06.11.2012

  nese esht rasti taman i sakt siq po shkruajn medijat ateher lejla kagabue se nuk mirret 1 jet e njeriut per at gabim qe ek ber bashkeshorti isaj gabimin mete madh eka ajo ku… ne polici qe puno tash na skemi shtet se edhe ata ne vend ekishna hek prj pune apsolotishta + ikishna tregue burrit sajna ateher meja ba asaj sikur jaka ba lejla burrit vet avdiqk ky shkaku isajlete vdes edhe kjo shkaku i tij kaloni mir

 23. arsim - 10:58 / 06.11.2012

  shum mire ja paska ber eshte dasht mi tregu ky gruas qe spo shkon me me ty apo ku ta di un e jo me tradhtu burri plak grun qkas po ndodh valla zot runa i ka ardh fundi botes se ja kemi tepru edhe zotit me ksi marrzina un vet jam i martuar kam 3 femi me ndodh shum her qe me ndain femrat ama ju kam betu gruas sime edhe femive te mi se gjithmon do te jem me ju e jo tradhtar ndaj familjes time po prap po me vjen keq nga fmailja e keti ajo su dasht me vra hiq kur e ka pa ashtu u dasht mu dervorcu pse me hanger burg per ksi njerz kafshesh qe tradhtojn familje ju flm per mirekuptime

 24. engjellusha - 11:02 / 06.11.2012

  shum e vertet dreq nuk e di pse folin askush nuk e din problemin qe kan pas ata 2,se nuk esht leht me vra nje njeri,se si femrat edhe meshkujt jan tranu ne kosov sidomos nga maslufta shum femra edhe po e lypin tradhtin se nuk e degjon burrrin del shkon nuk vesin per asgje qka me prit tani aj burr prej saj e ne fund o me dhunoj o e vrava o shum sene tjera qe po ndodhin spo dina nje Allah qe kem

 25. semi - 11:03 / 06.11.2012

  ja paska vetit ka me u kalb ne burg tash

 26. kosova - 11:05 / 06.11.2012

  ngushllime.! disa prej komenteve qe i pash nuk kan vend ketu, dhe tjetra eshte se, nuk jemi te detyruar te jetojm se bashku nese nuk kemi rahati. Jeten nuk mundet me ja marr njeri njeriut sepse nuk e krijoj njeri njeriun keshtu qe duhet me qen ma te vedishem para se te marrim nje vendim sidomos nje vendim te till. Edhe gruaja duhet ta marr denimin e merituar. Ky eshte mendimi im personal.

 27. krokodilli - 11:12 / 06.11.2012

  Mir ja ka bo osht dasht mi vra dyt

 28. vjosa - 11:15 / 06.11.2012

  send spaska bo me ket pun vetem e ka mbyll jeten e saj tash per shum vite ne burg dhe ka ler femijet ne rrug, kur nuk ke kok per dialog perdor dhunen dhe keshtu veproj edhe kjo, po ta kishte ter at dashuri ndaj burrit do perpiqet te largoj burrin nga qdo kurve e jo ta vras po ta shpetoj dhe ta mbroj familjen

 29. deniza - 11:16 / 06.11.2012

  mir ja ka bo bravoooo

 30. ERZA - 11:18 / 06.11.2012

  O MIR JAKABA QENIT SEIKANQU BRINAT NALT KISHE NA POLIC BAJNA QKA DOJNA HALLALL IKOFT ASAJ

 31. RNora - 11:20 / 06.11.2012

  Shum. Mir. Japaska. Ba. Hallall i koft. Let mushen. Mend. Burra tjer.

 32. California - 11:24 / 06.11.2012

  Ngushllime.-)

 33. Burim - 11:35 / 06.11.2012

  Ngushllime Familjes E ate e past qu zoti ne gjehnett I leht te qoft Dheuu Oh Burr Kosoves

 34. kusha - 11:36 / 06.11.2012

  Perqka o njerz perkrahni dhunen dhe pse nuk dihen mardhenjet mes burrit dhe gruas si kan qen ne ks kem pas dhe ndisa familje jan ende adete te kqia kur tmartohesh duhesh tjetosh patjeter me te gjith jeten dhe nese ska dashuri psh nese burri nuk ndjen kurgjo per gruane e tij duhet patjeter me mbajt se vllezrit e saj e mbusin behet bela nese gruaja se don burrin duhet me nejt patjeter me to se nese ndahet familja se pranojn se mbeshtesin dhe gjith e dim qe ne ks e tek shqiptaret nese familja se mbeshtet vajzen e tyre ajo vajz duhet te mbeshtetet ne dikend dhe gjith perfitojn me at vajz andaj ju lutemi kjo shum gjest tkeq ka ba per mendier tem ka humb gjithqka ka humb 2. Jeta te burrit dhe jeten e soj qe duhet te jetoj nene terrin e burgut plus ka shkatrru jeten e femijeve qe gjith jeten do jetojn me vuajtjen dhe munngesen e prinderve shum ma mir kishte me qen veq divorc dhe as sdo te vdiste askush dhe femiet kishin jetuar shum me mir ky gjest qe ka ber kjo esht mbytje ko e nje njerit po mbytje e nje familje per mendimin tim pershendetté per gjith

 35. XIDA - 11:46 / 06.11.2012

  PER MENDIMIN TIM NUK DUHET AS NGUSHLIME MEJ THON AS ME QIT KARRIK PER TO SKAN NEVOJ FAMILJA PER NGUSHLLIME PER AT PIS

 36. E pa njohur - 11:54 / 06.11.2012

  A muni me i besu ktij rasti ? mos o e kunderta mos e ka nxan aj grun e ka vra shfaleri i saj sju dihet ktu po megjithat shum keq paska ba edhe ajo gru se ka pas menyra tjera per me shkatrru e jo me plumb. se ne dit sodit e tradhton e te tradhton kjo o ne modd:p

 37. Rona - 12:07 / 06.11.2012

  Sa Burra e sa Gra lypin vra si ky, se shkatrrojn jeten prekin ndjenjat e qiftit, te ciles do gjini asht, Kishapas deshit qe edhe ajo e poshter te kishte psu nje te lig si ajo e gjora Lejla, se njeriu nuk e ban ket pun nese nuk i vjen deri te Huna shpresa e fundit kaqen per tja marrur jeten ati te pa Bes…

 38. Sskelja - 12:09 / 06.11.2012

  Siq e ceku dreqi dhe engjellusha shiptaret jan si delet nja me masy tanat skojn pas saj dhe ne past tradhtu burri asht per 7.gra ne shtepi sjakaqu ne shtrat jo po mos ajo ka pas vet aty far hypsi e ja ka grabit me i shly ferkemt at qru e kisha kall me benzin meja marr jeten nji njeri te pa fajshem asht shum zor me tha e i thash duhet fakte fak te gjithve kush e perkrah ket psyho

 39. floraa - 12:16 / 06.11.2012

  Mire ja ke ber dora i lumte

 40. sekreti - 12:22 / 06.11.2012

  o vallahi mir jaka bo po aj sish kan nveti bre qiken e martume djalin 25 vjeqar e poma kona me tjera a ka dasht me qit gruen edhe djalin prej shpije me pru at laviren e Feerizajit po lene se mir jakish bo e saper qe kalbet ne burg hiq at dert mos ekini se atje pshton let njeri ja falin shumicen

 41. drenusha12 - 12:25 / 06.11.2012

  Lexova me kujdes te gjitha binduni se kesaj gruje i ka ardh shpirti te hunda,duke u malltretu e rrahur nga ai tash me i ndjer,dhe pagen nga djali merrte qe ti plotsoj deshirin asaj rrugaqes kishe hyr ne kredi i kishte ble banes rospis,e naten kritike kishe rrahur gruan kishte tentu ta vras djalin por i bie arma ne tok nga kacafytja me djal dhe gruja fisnike arrin ta kap armen dhe te qelloj ne te e ju thuni ka pas zgjedhje tjera o ska pas se ky si ka lan familjen rahat kur ju kan dashur te hollat qe te shpenzoj me ate kuder e turp i qoft uniforma edhe njerit edhe tjetrit, por jem pa shet e kem tuli pise e pisi ne polici jo te gjith se kem dhe vajza e djam te shkelqyshem por nje numer i vogel.

 42. zürich - 12:33 / 06.11.2012

  paaaa qfar nhjerez …..pun te madhe paska ber…ka mar jeten e burit…kishe ska mund te Ndahet nga kurorzimi dhe u kry problemi,sjam i pajtimit me ja mar Jeten nhjerit qetrit,,,por ka momente te tilla kur na si komb ne ksi vepra jena shum larg… Ngushllime familjarve.

 43. alma - 12:35 / 06.11.2012

  vet fjala tradhti don me tha shume…

 44. xxxx - 12:57 / 06.11.2012

  Eshte pak tragjike,qe paska ndodh kjo ngjarje, por ka mujt me vepru ndryshe ajo zonje, thjesht me u nda edhe me jetu me fmijt e vet e jo me e vra baben e fmijve cfar te jet ai eshte baba i femijve, tani ajo ne burg baba i vdekur fmijt kerkun pa perkrahje, por ne at moment nuk munesh me mendu kurgjo

 45. nazi - 13:05 / 06.11.2012

  ishalla kta mas pari zoti gjenet,e ksaj grue zoti i ndihmoft se nuk vrahet njeri per gjelozi,ka tjera rrugdalje

 46. Guxhelli - 13:19 / 06.11.2012

  Ev kudra qa paska bo bre a kana tut se pju hargjohet burrit aaa shko tash nburg thaje piqken mir bre kurda e thiut se mos me pas vra edhe vet e kishte zbut piqken edhe at thetren se kishte lan me ju tha tash ja paske tha edhe vetes edhe asaj po vetes ja paska tha ma shum

 47. Gugjelli - 13:22 / 06.11.2012

  Ja paske tha vetes edhe asaj polices bre ti gruje paska me tu kalle bira nburg tash

 48. xixix - 13:23 / 06.11.2012

  Lexova ma nalt kamujt me qen edhe naj jaran i gruas se ti dhe eka vra ai jan ngatrru zoti e din mas miri dhe ata dy ishalla zoti i pagun tradhtua kuptohet tashkatrron jeten mamir trego e mos u marti memar ne qaf diko

 49. Abdullahi - 13:41 / 06.11.2012

  Eh mor populli jone Imagjinoe nje femer police dhe nje mashkull pilc me nje kerr te policise dalin ne terren,rruges per ne teren ata sigurisht do ti disa fjale ndrmjet veti ndonjerit papritmas i rreshet dora gabim dhe aty fillon, pra shkurt femrea e martuar apo e pamartuar ska shka lyp ne kerr te policise me nje mashkull te huaj,pa mos u quditni per ksi gjana eshte shum e thjesht

 50. egzona - 13:45 / 06.11.2012

  Nuk mujna me dite kerkush problemet e familjes tyne,ama rrethi mundet me njoft paka shume nje burre masi edhe u kan polic,ky tipi qe ka dek krejt pasurin e ka shit per qat kurven i ka ble banes,e kerr edhe kjo gruja e ka dit per ket kurven qe e ka ajo se ka myt pse ka dal me ta po ky i ka torturu i ka rre djemt e grun nshpi me pendrek edhe tu i rre djalin i ka ra alltia edhe ajo e ka marr edhe e ka myt edhe plus djalin e ka plagos pahiri,

 51. TRIUMF - 14:07 / 06.11.2012

  MIRE NUK ESHTE ¨PO K…… E SODIT NUK PO KAN BEQARA PO MAS BURAV TE MARTUN PO SHKOJN POLICET E SODIT VEQ KURVAT I KAN SHTI E ATO QE KAN KRY SHKOLL EDHE QE JON TE NDERSHME NUK I SHTIN SE NUK JU VYJN PO JU VYN KURVAT

 52. i meqmi - 14:11 / 06.11.2012

  nuk asht mir me marr jeten e as kujt mirpo ky rast duhet te jet shembull per te tjeter mos tradhto se ske nevoj gruen po qa k… po lyp tjeter tradhtija meriton ndeshkim

 53. niku - 14:30 / 06.11.2012

  mos shkruni pa lidhje pa u dite arsyeja e plot se nuk ma merr mendja veq per tradhti.

 54. eli - 14:37 / 06.11.2012

  poj nja dy tre vetve me jav ba qishtu nashta ish zhduk kjo dukuri e keqe qe i shkatrroj te pafajshmit se kur e don dikan shum edhe normal qe te vran ajo ndjenje por prap ngushllime familjes

 55. une - 14:42 / 06.11.2012

  polic qen e ka meritu.edhe asaj koleges duhet me ja ni bir.

 56. %%%%% - 14:46 / 06.11.2012

  komentet 70% jon katastrof te shkrume pa kurfar baze ,kjo mas pari ka vyft me paraqit ne polici e dyta ka duft me ja ndalu ardhjen ne shtepi se edhe djali 25 vjet din qka po ndoll se ti kish pas thmit e vegjel ski pas kra po e paska bo ni veprim jo te mir divorcin ka vyft me lyp edhe ndalim ne shpi edhe kjo me jetu jeten e vet si mas mirti edhe kjo nuk kish hek keq se kish hy net e kish gjet edhe ma te mire …

 57. Anonymous - 14:52 / 06.11.2012

  o mir ja ka bo atina pisi po ja kisha vra nan e bab e krejt familej n se krejt qasi kokan e grus hallall i koft se aj osht pis po mendojn se na fmenat jena qyqajka jo kurr mos mendoni se ju vjen qe se mendoni hiq po mas pari te mdajt taj atini i kisha hi me vra

 58. nora - 15:21 / 06.11.2012

  po mir ja paska bo bash mekan meju ba gjith ata qe i trathtojn grat e veta po qka juka met shpks veq meu marr me gjethfar flliquje hallall te koft

 59. nora - 15:27 / 06.11.2012

  shum mir ja ka ba ket rast gjithkush kishe vepruar keshtu bravo i qoft allhi e shperbleft ket grua qe ka ra viktim e ni te poshtrit u kallt ne ferr aje mashkull apo femr qe trathton

 60. avdi ajeti - 16:11 / 06.11.2012

  Shum mir ja paska be se jan msu tash cdo i dyti cift kan probleme me tradhti e per pak e per shum ndahen.ndoshta esht edhe shenj per me u zvoglu numri i tradhtareve si meshkuj si femra po nuk thojn kot pleqnit ,,U ndal gishti e po lun bishti,,se me vepru cishtu si kjo heroina shqiptare e muslimane e besa pak sisht kon edhe bash cishtu.se ehe feja e lejon me vra per nderin.

 61. avdi ajeti - 16:17 / 06.11.2012

  ehe kjo hic se ka prish familjen aj ashtu kshtu ua ka be jeten katastrof. bile bile ndoshta edhe ka desht mu nda po aj qeni ska leju mu nda se gruaja esht me be buken me ja la teshat me hekuros me ja tanat e dashnorja esht per restorant per butike per vetura e per hotele edhe at sguxon me kshyr mrrolt vetem me buzeqeshje trim behet me grun te shpija.

 62. Pa Koment - 16:19 / 06.11.2012

  MOS Na Provo Zot

 63. izet - 16:46 / 06.11.2012

  sun po i ruajn dy gishta ven e pe ruan shtetin per at qellim jan fut ne polici mir ke vepru ashtu duhet

 64. njana - 16:55 / 06.11.2012

  mir ja ka ban shum

 65. Elmanifiko - 16:57 / 06.11.2012

  Ju qe po i jepni thuni se mir ka vepru kjo grua ,Mosni se jam i bindut qe shumica prej juve nuk jeni hiq ma te mire.

 66. saranda - 17:15 / 06.11.2012

  me than mir ja paska ba ati spo tham se ka gjithqka ne polici po ajo ma shum se vetes kerkujt si paska ba at e paska myt tash vet ne burg e ajo do bahet tash lavire vet hmmm

 67. saranda - 17:15 / 06.11.2012

  me than mir ja paska ba ati spo tham se ka gjithqka ne polici po ajo ma shum se vetes kerkujt si paska ba at e paska myt tash vet ne burg e ajo do bahet tash lavire vet hmmm

 68. saranda - 17:15 / 06.11.2012

  me than mir ja paska ba ati spo tham se ka gjithqka ne polici po ajo ma shum se vetes kerkujt si paska ba at e paska myt tash vet ne burg e ajo do bahet tash lavire vet hmmm

 69. saranda - 17:15 / 06.11.2012

  me than mir ja paska ba ati spo tham se ka gjithqka ne polici po ajo ma shum se vetes kerkujt si paska ba at e paska myt tash vet ne burg e ajo do bahet tash lavire vet hmmm

 70. saranda - 17:15 / 06.11.2012

  me than mir ja paska ba ati spo tham se ka gjithqka ne polici po ajo ma shum se vetes kerkujt si paska ba at e paska myt tash vet ne burg e ajo do bahet tash lavire vet hmmm

 71. avdulla - 17:46 / 06.11.2012

  boll mir ja paska ba se ju ka dok pak naj qe e ka pas ne shpi. tish kan un ne vend te policiss as 1 munut se kisha mbajt ne burg at gru po nja spo ja pranoj ksaj grues qe se ka vra dhe at prostetuten qe i ka ardh ne shpi e vjet ju nzifshin asj .

 72. rrusta i bukovikit - 18:05 / 06.11.2012

  ani tashe aty ne burg apet ka polic gardiana e leta hekin mallin me ta se ajo sun rrin pa k… e leta ndrroj se tutu qe edhe ajo se ka ndrrue po aje skoka kon burre qe ja ka lan altien ngat grujes

 73. Toni - 18:06 / 06.11.2012

  Thojn qe dreqi e mush armen po kesaj radhe dreqi nuk e ka mbushur. Sigurisht asaj gruaje i ka ardhur te hunda dhe ka vendosur ne ket veprim. Familja nuk shkatrrohet per asgje e aq me pak per nje femer tjeter. Nese mendon se nuk mund te kalosh jeten me bashkeshortin tuaj pa marr parasysh femer apo mashkull jan dy vitet e para te vendosesh e jo kur te behen djemt burra e vajzat gra.

 74. besimi prishtine - 18:10 / 06.11.2012

  KURRE MA I MIRE NUK KA QENE MORALI SE SOT NE INSTITUCIONET E KOSOVES.!!!!!!!!!!!!

 75. Li...... - 18:23 / 06.11.2012

  nuk di qka te them vetem e vetem keshtu kosova me perparu jo ne shtet e me tradhtu gruen e vet sedi veq te shiptaret e shohim kto gjeste shum shumm te pa pritra ishalla femiet e ti jetojne te lumture e per gruen e ti sedi qka te them aje shkon pak ne burge rri tani kur te bahet me hi ne dhe at her del dhe vazhdon rrugen te burri vet

 76. anonim - 18:57 / 06.11.2012

  Une pajtohem me mendimin e Vjoses dhe te peshores ky krim nuk durohet sepse nje femer e menqur dhe inteligjente nuk kishte vepruar keshtu por se kishte mundur ne menyra shum te tjera dhe te thjeshta per me zgjedh ket problem as aj tipi nuk ishte sod i vdekur,as ajo nuk do e qonte jeten ne burg dhe as femija nuk kishin jet rrugave Kurse ju femnat qe po i beni keto komente se mir ja paska ba e bravo i oft etj me rradh nuk asht aspak mendim i mir se une ju garantoj se 90% te juve qka jeni te martuar e keni te njajtin problem ne shtepi dhe bani kishe nuk po dim dhe spo na interison atehere pse ju tjerat nuk po i vritni burrat sikur ajo qe ju po i thoni mir ja ka bo.Keshtu qe shum shum keq ka bo ajo,kurse ju tjerat mos folni ashtu se a shum po ju pelqen kjo ngjarje e tmerrshme dmth nuk po ju shkon ndermend se nje familje u shkaterrua dhe perfundoj per jete kjo po ju pelen ju femnave mbase ju pelqen perse nuk e boni edhe ju tjerat te njejten gje dhe shkatrroni edhe ju famlijet dhe vet veten.Une nuk po i kritikoj te gjith komentatoret se nuk i kam lezu te gjitha por ato qka lezova me shtynen qe te komentoj edhe une ju pershendes dhe ka do qe te ndodh brenda burrit dhe gruas nuk ban e ta humbasni krejt familjen e sidomos femin se jan e ardhmja e te gjithve kaq kisha.

 77. melja - 19:06 / 06.11.2012

  edhe une e kam nxan burrin me nje femen po ja kam kthy thojn qka tja bajsh dikuj ta ban dikush

 78. jasha jasha - 19:19 / 06.11.2012

  athu sikur ta kish nxan ky i ndjeri gruan e vet tu e tradhtu a e kish vra normal qe po edhe kjo mir ja ka ba se aj burr qe i kalon moshen 30 vjeqare edhe nuk mushet men e meriton nje gje te till

 79. Chicago - 19:28 / 06.11.2012

  Katastrof…

 80. Chicago - 19:30 / 06.11.2012

  Zot na mbroj nga shejtani.

 81. iliri - 19:33 / 06.11.2012

  lirisht mun te themi se veprim me vend hallall i qoft edhe per mendimin tim kjo gru sduhet te qendroj as nje dit ne burg se pa vepru keshtu nuke e kan ndermend te ndalohen kta pisa polic se veq qe mi ndalu kto sene kta jon ka i hapin pa zi se shkit pisa

 82. ushtari - 19:37 / 06.11.2012

  un nuk di a ja ka ba mir a jo veq sapo shoh un ktu ne kosov jan ka q…. me te madhe e sidomos femrat

 83. Fitorja - 20:12 / 06.11.2012

  Ooo mir ja ka bo bre, po m vjen keq fmija qe kan met pa bab, veqq ma mir u duft me ja thy kamtt atij me plagos qe me met gjall e per gazep e mi ra ne ment qa ka bo burri martum

 84. kujtim - 20:28 / 06.11.2012

  po po qe per me u vra ne kosove e shqiperi duhet me i vra ma shum se 80 perqin te popullsis se te gjith trathetoin vetem po paten frik ose po skan mundesi

 85. hena - 21:27 / 06.11.2012

  kuku none mas 27vjet martes,ndoshta fmit i kan te martum,burri plak me bo kta,kjo grua mir ja ka bo po gjyna prej fmive zoti ju ndimoft.

 86. kastro - 21:49 / 06.11.2012

  ncncncnnc

 87. behari - 22:18 / 06.11.2012

  per te gjith njerzit qe nuk kan pas pun me polici edhe nuke din kush punon aty ndoshta kto sene jon absurde por ne policin e kosoves dhe ne spitalin e prihtines osht ka zhvillohet prostitucion jo veq me kolegt e tyne po edhe me shum njerz qe kan pas ni hall ju kan drejtu polici edhe tash disa polic e shfrytzojn raztin edhe me ato femra qe shumcia prej tyne jon pa bab e pa vllazni binduni per kto qka po i them njoh shum njerz qe i bojn kto sene edhe pse jon shum te shtyr ne mosh

 88. prishtinasi - 22:37 / 06.11.2012

  i lexova gjitha komentet disa than se mir ja ka ba, veq desha me i pyet te gjith ata qe po e perkrahin kete rast tragjit, a jeni aq shum besnika ndaj gruas se vet

 89. li - 23:07 / 06.11.2012

  ketu asht mase mir mos me foli hiq zot i dimoft grues e femive se aj ka hecur nuk asht let me vara at qe edon po ka pas naj hall te ran nuk ka shku ma ok

 90. Luani - 23:29 / 06.11.2012

  Hej njeri ju po shkruni pa dije ajo se ka vra vet burrin per tradhti siq shkruajn mediat dhe ju te gjith po jarani i grus te ndjerit se ai ja ka nzan jaranin ne shpi e ka ndodh qe ndodhi e tash per me u arsytu vet gruja thot se per tradhti

 91. X - 23:35 / 06.11.2012

  Nuk eshte e qellueshme ashtu se qka paragjykoni,tja merrni jeten dikujt eshte e keqe,dhe mos te mendon qe ajo gruja do te ndihet rahat per vrasje,,e ju trimnesha i nxini burrat me shfalerka e femra tjera,,a thu pse ju nuk veproni,,po mazi se burrat e juj shfaleratni,,..MARIFET PO kallxoni ..mir ja ka bo,,bravooo,,,,etjj,,,pse ju nuk e beni nje gje te till sikur kjo qka veproj,,mos me shitni trimni shume,se qaty i shihni edhe bohni kishe si pat..

 92. Anonymous - 23:53 / 06.11.2012

  jo nuk ja ka ba mi o sho se nuk e ka vra edhe policen e dashur e ti se mas burri plak don me umartu edhe ni her mas disa vite

 93. zana - 23:56 / 06.11.2012

  nuk kisha me perkrah as me gjyku mirpo allahu e ka ka caktu me u martu me nje gru dhe me kriju familje tradhtia pas marteses esht mekat nuk i falet as gruas as burrit ose ose mos u marto deri sa ti kryejsh avanturat mirpo kohet e fundit jan tranu burra e gra shkurt interesi ne pytje se kto femna qe shkojn me burra te martum kto veq per pare se a po ta don qat njeri no no no harroje

 94. elidoni - 23:59 / 06.11.2012

  jo o popell shqiptar se kur don burri me umartu mas disa vitev djemt burra i kish ashtu te ndodh ne jet por vetenm ni te keqe e kish ba kjo burrnesh e sekish vra edhe policen e dashren e ti

 95. lola - 00:03 / 07.11.2012

  vetem nje po ja them eka lyp eka gjet

 96. llapi - 01:19 / 07.11.2012

  shyqyr qe sjam polic se moti isha dek

 97. llapi - 01:23 / 07.11.2012

  ky eka tradhtu ni her e ajo 100 her u ba nami

 98. Ballisti - 02:52 / 07.11.2012

  Ja paska vetes budallica…aj qi tjera edhe ajo eshte dasht me ja ba njesoj…tash..

 99. Shqipe - 05:33 / 07.11.2012

  Mir ja paska Bo vet e paska lyp Pisi plak

 100. Beni - 06:28 / 07.11.2012

  O JA PUTHSHA DOREN LEJLES PO MIRE IA PASKA BA,,,,NUK DUHET ME MAJT TPAME PER ATE QEN,ATE ZAGAR QE KA VRAPU PAS TJERAV E GRUN NSHPI,PISI…MOS I SHPREHNI NGUSHLLIME

 101. raz - 08:10 / 07.11.2012

  gjyna prej familjes ti more edhe prej femive nese ka ku do jesin ata tash nena ne burg baba vdek i past ne qaf ai veten edhe gjith tjert

 102. xFaktor - 09:28 / 07.11.2012

  mos paragjykonii te thoni gjera palidhje sepse ajo grua shum me te drejt e ka pas se rastii o kon qe aj ka dashur ta sjell ne shtepii dashnoren dhe osht kacavyt me djalin e ti se aj i ka thon qe ske me pru ne shtepii dhe e ka plagos djalin e vet polici kurse gruaja kur e ka pa qe evladin ja ka plagos gjithkush do te vepronete ashtu dhe do ta vristee.kshtu qe per mendimin tim ajo as 5 minuta nuk duhet nejt ne burg sepse ka mbrojt familjen

 103. Besiana - 09:59 / 07.11.2012

  Të martuarit konsiderohen nën kurorë bashkëshortore. Njerëzit që bëjnë zina (marrëdhënie seksuale) duke qenë të martuar konsiderohen drejtpërdrejt tradhtar të bashkëshortit\ es. Atyre u është mundësuar nga Allahu xh.sh. përmes martesës së tyre që të arrijnë dëshirën e tyre seksuale, kurse të pamartuarit në këtë rast kanë dënim më të lehtë sepse gabimi i tyre konsiderohet më i lehtë dhe pasojat në këtë rast janë më të vogla…

  Mirëpo kjo nuk do të thotë se ata kanë të drejtë të bëjnë zina. Zinaja në asnjë rast nuk arsyetohet në Islam. Dënimi më i rëndë (me vdekje) për të martuarit që bëjnë zina është për shumë arsye dhe një ndër kryesoret është tradhtia bashkëshortore.

  Si përfundim:

  ” Vendi që mban erë më të keqe në Xhehenem është vendi ku ndodhen ata që kanë bërë zina…

  Qetash kallxoni a hallal i qoft asaj grus..? Zoti ja jep si cilit denimin e vet..Burri e fiton Xhenemin…Po Gruja a e fiton Xhenetin..??

  Jo pas mendimit tem as ajo…nuk jem na zota me vendos denimet e njerzve…vetem nji zot ka “Allahu” ai vendos…

  Tash Jeton ajo ne burg po puna qe esht ma e rend…thmija skan as nan as bab….

  shumica qetu veq flasin fjalt te mdhaja…dhe shumica qqetu nuk jan aq pastert qysh prezentohen…leni kto fjalt budallve….njerzt te liga veq flasin….

  klm

 104. häcku - 10:03 / 07.11.2012

  nuk ka te dreit askush ti ja marr jeten dikuit tjeter aq me pak per ne tradheti? si po shkruan me lart ndarja esht gjeia me e mir qe egsiston jeta esht me e shtreit se nje ndarje dhe vathdon perseri….

 105. sali selmani - 12:23 / 07.11.2012

  nje her njerzit ma te poshtrun ne kosov jan policija kshtu qe pa ju qi nana do si shum qishtu kta laper snalen mir ja ka ba edhe me ren duhet me ja ba kshtu

 106. enzo - 13:30 / 07.11.2012

  ka pas rugdalje tjeter,po ku me dit edhe vet ajo si i ka pas punet,noshta edhe asaj i ka ardh era huder e sa tem vrase aj po e vras une.ku me dit qdo fjal asht e tepert se edhe grat jan que pesh.une e kam pa nji emision ne R.T.K. ku perveq tjerave edhe grat me shamija po u tetoviratshin ne zonat intime e per tjera dihet sa asht sahati …..tung mos ju merziti

 107. vini - 13:52 / 07.11.2012

  kjo eshte sh.p.k kjo ta mron vendin ligjin rendin lumt na per djem dhe vajzat e sh pk e kan ba policin si kafe edhe prap i marrin komenten ma te mira

 108. dritoni - 18:31 / 07.11.2012

  E dini qka thot nje fjale popullore, edhe na jemi ma te keqi se ai por ne nuk jemi nxane e ai po.

 109. aviiii - 19:12 / 07.11.2012

  ngushllime familjes se pari nuk esht mir per kesi komentesh qa pash deri me tani duhet me kulturu edhe ne se me perkrah nje vrasje pa marr parasysh si ka qen nuk eshte mir se per qato komenete qe po e perkrahin,mu nuk ma merr menja se kishin mujt me permbajt nese edhe ata ose ato kishih me qen qaty po mos shkruni palidhje flm per mirkuptimin.

 110. prizrenasi - 20:25 / 07.11.2012

  i lexova te gjitha kometet …gjith kush nxehe ne zjar te tjeterkujte ,,po ju femrta qe keni than komnte … e me kan po shkojn qeta burrat apo shkojn me ferma apo me qka ? se secila prej juve jav kana e tash kishe na dikushi po ma mir rrin qashtu qysh ini se ska njeri qe sja kana bre e mos shiti ketu mende … po nje grua qe e don burrin me zemre apo edh femijn nuk e kish ba kete veper …po edh kjo grua qe ka keta femij jam i mendoj se si ka me burr te vete masi ka ba kete krim … e mendoni mir se krej jeni njerz me ndenja e jo llaster apo teneqe … flm per mirkuptim

 111. prishtinasi - 22:32 / 07.11.2012

  u perzi leshi kush nuk po din me i ra ne fie dikush keshtu dikush ashtu njeri ka ndrrue jet tash mund te themi qka te dojm

 112. corleone - 00:55 / 08.11.2012

  pa e cu kucka bishtin ceni sishkon permas po at kuck duhet me vra tparen e tane me pas vra ket se ket ekan meritu dyt.

 113. I PA NDEHURI - 02:57 / 08.11.2012

  o popull mos e fajsoni ate te shkreten grua se midit hallet e asaj familje ne nashta nuk shkrumi hiq komente edhe une nuk kam dashur te shkruaj por disa komente palidhje qe po i lexoj me detyrojn me shkru ajo e gjora ka pasur shum te drejt edhe per shum arsye se pik separi aj i ndjeri ja ka shitur edhe pasurin femijve te vete qe e kane fitu me mishe e shpirt per me ja ble asaj lavires nje banes pi tham lavire per arsyje se vetum ato laviret e pufave i lajne fmijt e vete per ni mashkull qe e mane me pare e ky i ndjeri ja ka regjistru edhe fakulltetin kurves plake qe me u taku ma shpesh por krejt keto i kane perballu ajo familje e ky i ndjeri nuk eshte knaqur me kaqe ka fillu me i malltretuar me irrahur me mjete te ndryshme ,kto nuk jane te terat ka edhe shum qka tjeter qe kjo familje i ka perballu kame lexuar edhe komente qe thojn se ka pasur mundsi me u nda po ka pasur mundsi me ike me fmije e gjora leljla por me ja lane shtepijen e fmijve asaj kurve qe fmija e lejles e kan maruar me mish e shpirt tu punu nat e dite dy djemt e te ndjerit nuk kan dashur e i ndjeri nuk ka dashur ti largohet gruaja me iu nda se pi del zani i zi se u nda por ktu mese shumti eshte per tu dhimt femijt e te ndjerit edhe lejla qe ai nuk ju ka len zgjidhje tjeter ,e kame lexuar edhe nje koment ku thot se shteti i ka fajet ashte shum e vertet se i ka fajet se po te kthemi me vjete ma mbrapa ajo kurva police para se mu nda e mi lane femijet e vete ka pasur me iks raste ne polici por qka kane vepru policija vetum qe ekane perkrahur fajtorin se ajo eshte police e duhet ne me mbrojt,pastaj ajo u nda me burrin e vete i la femijet jetima e ne policin tone te fameshme e kane perkrahur edhe e kane lene te punoj me ke ka dashur ajo vete edhe e ka gjetur te ndjerin qe ija plotson deshirat me pare edhe pse pas ni kohe kane fillu me dale problemet ne sheshe policija e ferizajit e kane leju kete mardhenje ne mes tyre kane pasur mundsi qe ti ndalin ti ndajne se paku mos me punu se bashku por nuk ju ka interesu se qka do te ndodhe mes dy familjeve e tash qe ndodhi me e mira prej te kqijave se te ndjerin ka mujt me vra edhe femija e asaj kurve ka mujt me vra edhe naj vlla i asaj kurve por qe zoti ka dasht qe gruaja e tije ta kurtalis e sa per neve mjerit na se kush ashte ka na ruan se mos dasht zoti me pas rast te dhunes ne familje se nuk jav nin hiqe ne polici me ndihmu mesoni o popull i dashun se qka jane ne gjendje me ba disa nga rujtesit e rendit mos me ni se qka ndodh ne familjen tane a vrites a nuk vritesh hiq nuk jav nin na jemi gezuar qe u formu policija jone por kote se per qeshtu mos me punu me zemer mi rujt familjet shqiptare i kena pas shkijet qe sjav ka ni se a vritemi ndermjet veti na kemi luftu qe me pas ku me i kajte hallet e brengat ku mu drejtu per ndihme por kot une po flas keshtu se jam nga ferizaji e e di se si shkon puna ne polici se po i shohe per dit e edhe e kame ni pune qe kame kontakt nga pak me ta na vjen keq qe po them kete nga disa djem te mir qe i kemi ne polici por i kane mujt te kqijt se shum bajrusha jane ne krye te policis ishalla ashte i pari edhe i fundit i ketij lloji te vrasjeve ne policin tone dashte zoti me i mbush mende te tjert qe ta rujn familjen e vete NGUSHLLIME FAMILJES REXHAJ EDHE FAMILJES TE LEJLES.

 114. peshku - 11:27 / 08.11.2012

  Une pajtohem me te pa ndehurin! Sipas informacioneve qe kam te cilat jane shume te sakta lejla le qe ka qene e tradhtuar po ka qen edhe e abuzuar fizikisht. Krejt kjo qe ka ndodh ka qen vetmbrojtje. Kur do tvjen koha kur ne te ndihemi tsigurt e them kete sepse se pari skemi besim ne policine tone edhe me pas dhune familiare ski ku mbeshtetesh, kur kemi nje polici te till te pamoralshme kur ata janw nw gjendje me ushtru dhune ndaj familjve te tyre edhe ata duke i perdorur mjetet e punes (pendrekun). Me dhimbset familja e tyre me dhimbset edhe lejla qe jam e sigurt qe se ka planifiku kete gje po cka ti bejsh. Zoti ua lehtesoft dhimbjen familjes dy palve. P.s. Per ata qe bojn komente si lopa baglen mos gjykoni me tru po me zemer duhet.

 115. polici - 18:34 / 08.11.2012

  Edhe une pajtohem me disa komente mirepo me disa jo qe e fyejn policin. Mal pa ujq nuk ka. Te gjitha senet negative qka shihen ne polici eshte mire qe te hapet nje faqe ne internet dhe te postohen ne ate faqe me deshmi dhe fakte. Nuk jan te gjith policet “te kqinj” besoj qe edhe “te kqinj” ka mirepo ndoshta njeqind vepra te mira nuk shihen e nuk komentohen kurse per nje veper te keqe qohet pluhur si te ishte tymtari i Obiliqit. Sa i perket rasteve qe po komentohen fajet i kan menagjimi i Policis perndryshe eproret qe dikij dikuj nuk guxojn me ja prish as tymin e duhanit e ne qytet dalin m eiren me tiketa e me dru e qe nu kan arsye te mirren me to. Sa i perkaet rastit konkret “qysh e ka lyp e ka gjet”. Te jith duhet ta dim se e kemi nje ALLAH mbi ne.

 116. dizi - 20:11 / 08.11.2012

  nuk ja ka be mir o pis shqiptar se ka mujt me menyr tjeter me kon larg ti me mir me pas lyp divorc sa me ja marr jeten e tij edhe me e lan vedten e vet ne burg po me mir se i kan dit ata punt e veta kerkush si ka dit
  \

 117. Anonymous - 00:10 / 09.11.2012

  po mir japaska baa

 118. I PA NDEHURI - 01:06 / 09.11.2012

  mir e ki o polic por athu a do ta lexojn ate faqe qe pe lyp ti me qit ne internet najkush prej atij stafi komandus eprorve tjuv edhe po ta lexojn kan me thane disa njerz te pa moralshum jane ka shkruajn edin mir ata se qka kan ne mesin e tyre e duk guxojn pothu me jav prish tymin e ku guxojna na me jav prish tymin na zotri polic na populli i kosoves ja kena prish tymin policis se serbis e nuk kena deshir me i kap armet e me luftu me juve por ju jeni ata qe mundeni i largu nga aj rreth i shoqris ata te pak qe jane qe je ka thu ti se jane te pakte por edhe une e di se aty ka shum djem te mire por i ka shkell rrota historike dasht Allahu e i ndihmoft atyre djemeve te mir.

 119. I PA NDEHURI - 01:06 / 09.11.2012

  mir e ki o polic por athu a do ta lexojn ate faqe qe pe lyp ti me qit ne internet najkush prej atij stafi komandus eprorve tjuv edhe po ta lexojn kan me thane disa njerz te pa moralshum jane ka shkruajn edin mir ata se qka kan ne mesin e tyre e duk guxojn pothu me jav prish tymin e ku guxojna na me jav prish tymin na zotri polic na populli i kosoves ja kena prish tymin policis se serbis e nuk kena deshir me i kap armet e me luftu me juve por ju jeni ata qe mundeni i largu nga aj rreth i shoqris ata te pak qe jane qe je ka thu ti se jane te pakte por edhe une e di se aty ka shum djem te mire por i ka shkell rrota historike dasht Allahu e i ndihmoft atyre djemeve te mir.

 120. nora - 15:36 / 09.11.2012

  sa keq per ata fmi q ei takojn asaj nane police me siguri esht ndonje epaedukat e pa pik morali eturp per familej esaj ne qoft s eka ndoken

 121. polici 1 - 11:31 / 10.11.2012

  Nuk eshte e lehte per asnjeren pal. Shum nga shoqerija jon kenaqen me fatkeqesin e dikujt tjeter qka ky eshte gabim shum i madhe ndoshta ne vend se te mundohemi ti ndihmojm dikujt ne vetem sa e thellojm edhe ne ndonje te keqe edhe me te madhe.Sa i perket rastit ne fjal ne vetem mund te paragjykojm, e me e keqja eshte se ka lidhje me pjestar te policis e qe polici duhet te jete shembull per te mir, mirepo kto jan gjana qe ndodhin. Nje fjal popullore thot se “ares duhet me ja qel vijat heret per mos me marr uji” . Qysh naj kanet neve meshkujve jav kanet edhe femrave mirepo keto gjera duhet te shkojn me koh e jo pasi te krijosh familje. FAMILJA ESHTE E SHENJTE DHE NUK SHKATRROHET PER ASGJE NE BOTE. Edhe ne Polici ka gjthfar njerze “disa i kan shume fetyra qe nuk e kan gajle se qka veprojn kurse dikush edhe fetyren qe e ka mundohet ta ruaj qe mos po gabon dikund e po e marrin shembull per te keq”. Kategoria me e shkelur dhe me e diskriminuar ne Polici eshte kjo e dyta ku ne ket kategori ka edhe shum Police Femra.

 122. demi - 01:20 / 23.11.2012

  ajo grua me fmiljen e vet kan kerkue ma bere zgjidhjen e drejte ose mu ndare por ai pisi nuk ka pranue as zgjidhjen e drejt as me u ndare por me dhune te vazhdoi dhe e ka detyrue gruan qe ne vete mbrojtje dhe te familjes ta vras ate burre egersire pise edhe nga familja e polices esht kerku nga ai kafsh qe te largohet por me intriga prap bente rolin e kafshes dhunes dhe deri sa budalleku i vete ia dha fundin por familjes te vete dhe te tjereve ua beri te veshtire te rende te zeze jeten gruas te vete qe i ka sherbye familjes te vete te miqve institucionit dhe dhashte zoti ta beje te forte ti ndihmoj asaj gruaje ta ruaje ta mbroje nga dhembjet e vuajtjet dhe drejtesia ta liroj sa MA PARE
  .

 123. demi - 01:31 / 23.11.2012

  AI BURRE NUK KA QENE MIRE AS ME VETEN AS ME FAMILJEN E VETE AS ME INSTITUCIONIN KU KA PUNU AS ME ZOTIN.

 124. DEMI - 02:00 / 23.11.2012

  NJERIU NUK DUHET ME SHKELE MARTESEN FAMILJEN INSTITUCIONIN KU PUNON DREJTESIN FJALEN E ZOTIT SE PERFUNDOJN ME PASOJA VESHTERSI DHEMBJE VUAJTJE GJATE GJITHE JETES.

 125. Ferizajia nga Düsseldorfi - 21:49 / 26.11.2012

  Shum shum mir paske vepru moter….
  Si aj i gjori edhe tjert polic ne ks qe kan uniform bejn njejta gjera.
  edhe ne fund kush shkon me ju shpreh ngushllime familjes tij aj esht si aj edhe aj e meriton plumbin.

 126. ada - 19:01 / 12.12.2013

  mir ja ka bo

 127. beni - 19:02 / 12.12.2013

  shume mr

 128. lela - 13:16 / 13.12.2013

  mir ja ka bo gruja po

 129. lela - 13:19 / 13.12.2013

  mir ja ka bo ai qe e ka vra
  i lumte dora

fishmedia.info:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Fish Media.
Ju faleminderit për mirëkuptimin!