Shoku
33 komente
Ia vrau gruan shokut

Hadije Tunuzliu u mbyt me thikë më 3 dhjetor.
Trupi i 42 vjeçares u gjet në fshatin Lupq i Epërm të Podujevës, ndërsa dyshohet se atë e vrau Xh. Tërstena, 58 vjeçar nga Vushtrria.

I dyshuari dhe familja e viktimës kishin marrëdhënie të mira shoqërore në mes vete.
E priti të kthehet nga puna sikurse ditëve të tjera. Por u bë natë dhe Hadije Tunuzliu nuk po kthehej në shtëpi. Kjo vonesë e shqetësoi të shoqin.

Sezair Tunuzliu kot e thërriste në telefon të shoqen sepse atë e kishte fikur, shkruan “Express”.
Burri nga Vushtrria thirri të gjithë të afërmit për të mësuar nëse ata dinë diçka për fatin e saj. Por askush nuk dinte asgjë.

Të nesërmen disa SMS të dërguara nga numri i saj në telefonin e së bijës e shtyn Sezairin të dyshojë se diçka nuk është në rregull.

“Më kanë rrëmbyer me thikë në kokë, më kanë çu rrugës për Gjilan”, ishte përmbajtja e njërit nga mesazhet telefonike që kishin ardhur në telefonin e vajzës së Sezairit, që njëkohësisht është fëmija i vetëm i çiftit./fish media/


Këndi i komenteve

33 Komente

 1. BEEEEE - 09:03 / 11.12.2012

  O ZOT SA GJYNAH QYSH SHKOU MI JA VRA SHOKUN

 2. BEEEEE - 09:04 / 11.12.2012

  valla shum qudi mi ja vra grun shoku shokut qyqe ku me dit ne qfar situate jane kan

 3. POSHKA - 09:06 / 11.12.2012

  PO PASKA PAS DIQKA KJO GRUAJA ME ATA SE QYSH MBYTET GRUAJA PA KURJA KJO QUDI.

 4. NDERIMI - 09:06 / 11.12.2012

  SHUM QUDI SITUT TEPER DQLIKATE

 5. smajo gv - 09:35 / 11.12.2012

  valla ka dicka ne mes te gruas dhe atij shokut

 6. Anonymous - 09:44 / 11.12.2012

  qka ka lidhje a ka pes diqka ne mes tyn e aj i poshter ska te drejt me ja marr jeten kerkujt aj i pa fe ka njeri shtaz e eger nuk meriton me shum se mi ja fal nja dy pluma

 7. rogana - 09:51 / 11.12.2012

  pat qka pat pse me vra mos dilni me komente pa dit asgja

 8. ismaili - 10:26 / 11.12.2012

  nuk besoj se ka mund me pas diqka mes tyre, po ky i pa ftyr nuk ka arrit me ba per vete ket zonj besnike dhe të moralshme dhe e ka qu deri ne fund, turp per ket qyqar

 9. Anonymous - 10:32 / 11.12.2012

  medet medet per ket mentalitet

 10. Anonymous - 10:34 / 11.12.2012

  qkatethem ma but un i gjori

 11. Vuciternalia - 11:07 / 11.12.2012

  O nuk ka ligjë , se qite qenin ne konop midis shehrit e leja coftinen nje jave dite vjerun , kqyrni a ksihin vara mu shqiptaria . Enver Hoxha TUNGJATJETA .

 12. fahrija - 11:54 / 11.12.2012

  njerzit e mir hjekun ne ket jet se burrin e ka pas te urt e i sjellshum e gruja kuder qush e ka lyp e ka gjet shum grave duhet me jau hup faren qishtu

 13. bugja - 11:58 / 11.12.2012

  AH ROPT QE EKA MYT EKA PREVU MOS PE MASHTRON SKA MUJT PI FRIKES QE PO JU KALLXON AJO TE SHPIJA EKA THERR AH KTYNE DUHET ME JAV QI TE PART ETE MRAMT ME REP KADAL KADAL MU PAS KAN NE KOH TE SHKAVIT SKISH KUXU ME JA BA KTA JA KISHIN SHKERDHY ROPT KTI

 14. Enver Hoxha i Dyte - 12:02 / 11.12.2012

  Te lumte o vuciternali. Po te me jepej mundesia une do ta kisha varur me doren time ate krijese te percudnuar.

 15. Syla - 12:04 / 11.12.2012

  Pa pas diqka se myt kerkush kerkonin mos harroni

 16. kastriot kastrati - 13:40 / 11.12.2012

  me te vertet qenka diqka ..tragjedike .me vjen keq per ket rast dhe ngushlloi ket familje te moralshme.po m e vjen keq se nuk ka ne kosogv gjysor per ta denuar at njeri psikopat..

 17. Prishtinasja - 17:18 / 11.12.2012

  Iu shprehu ngushtllime familjes Tunuzliju ju lutem mos té paragjykojm nkto gjana All llahu e di mé sé miri ise qysh e tek ati i iqof

 18. Prishtinasja - 17:22 / 11.12.2012

  Iu shprehu ngushtllime familjes Tunuzliju ju lutem mos té paragjykojm nkto gjana All llahu e di mé sé miri se qysh e tek ati i qofshim fal.Z hadije ka qen shum e urt e mir All llahu inshAlla mer hak ndaj ati shtaze

 19. vushtrriasi - 17:47 / 11.12.2012

  ka pas diqka qe nuk u shku mir po e zgjatni shum se askush nuk e din qa ka pas mes ktyne 2 personav ?

 20. sadeti - 18:46 / 11.12.2012

  sido qoft
  kurkush nuk ka te drejt me ja mar jeten dikujna
  se zoti osht ai qe vendos kush de e kush jeton
  po pernime ni dreq i mash osht kon aty

 21. tetovari - 21:10 / 11.12.2012

  Per qesi qensh ja konopi ja litari.Jase me e djeg me benzin pedofilin.

 22. seiko - 21:51 / 11.12.2012

  shum mir ja paska ba,bile edhe ma zij ja kisha ba

 23. vushtrria - 02:52 / 12.12.2012

  Ky njeri qe ja morri shpirtin ksaj gruaje ja pat marr edhe shum serbve
  Ksi soji shpirtin une kojshi I kom pas dyt ksaj radhe ka gabu rond
  Gjelali poo e ndjera ishalla ne gjenet e ky qysh e ka meritu zoti ja ktheft

 24. Besi - 07:10 / 12.12.2012

  C’mendurija s’ka kufi!
  Ngushllime familjes e farefisit!
  Jeta është dhurata ma e mirë nga Zoti, por m’jerishtë ka njerz te tillë qe vetëdijen e kam ma te ultë se kafshët!

  Lutem që te jetë rasti i fundit, jo vetem te ne Shqipëtart por në të gjithë Boten. Allahë, shperblei njerzt e pa dishëm, jepju mend e udhëzoi ta duanë Jetën…

 25. Anonymous - 19:51 / 12.12.2012

  Ju lutem mos e ngarkoni shpirtin e juve kur nuk e dini situaten se qysh asht puna jo ajo fajtore po nuk po thom se nuk ka faj ajo po edhe ky pisi i keq si ka honger buk te shoku i vet edhe mu kan si ajo ka desht me pas pun me to ky pis nuk ka duft me bo at pun për hatr te shoqëris si e ka pas me burin e saj po muj me than se ky idijot si ta han buken e ne tjetren an kqyr mas shpine me ta ba llagemin aj idijot i ka fajet ata duhet me qit në qender te Vushtris e me mbyt kadal dal se e meriton me ja bo at pun pisin se ajo nuk ka faj mendoj une po sod duhet me dit kan pe shtin në shpi po nuk po din njerikur po edhe nji her po thom ju LUTEM MOS E NGARKONI SHPIRTIN E JUAJ KUR NUK E DINI SE SI ASHT PUNA ME FOL KA AJO FAJ NUK KA FAJ AJO PO PISI KA FAJ ATO falminderit në mirkuptim.

 26. tony - 22:56 / 12.12.2012

  po kurvav gjith mon ju shkon ne fund keq.

 27. vushtri - 23:24 / 12.12.2012

  me falni okam vjen marre mi thon dikujna jom i vushtris se mutat mat mdhajt jon ktu ne vushtri se kjo gru okon dijamant po hallki folin ghithshka e hajn mut se jon vet pisa se aj osht i flliqt moralisht e ja qifsha familjen e ishalla ja kthen zoti ne evlad te vet e asaj gruje vorri ju boft tyrbe e mashkut e vushtris jon ton qena kurvar se ton munohen meja shkerdhy grat e huja e jav qifsha none oj vushtri se sjemen as ven i gabelve se ton jon qena

 28. Tasim Kastrati - 23:38 / 12.12.2012

  Faji kryesor bjen mbi te mbyturen – e gjet at qka e meritoi dhe e kerkoi, sepse si e martuar qe ishte – qka ka desht me burra tjer… Gruja lojse, burri -qyqan, shoku i burrit lakmitar…veq se zinxhiri lidhet se pari nga gruja – e mbytura…

 29. BESA - 18:01 / 13.12.2012

  LEZOVA DISA KOMENTE I KUPTOI NJEREZIT QE JANE TEJET TE EMOCIONUAR ME KETE NGJARJE TRONDITESE POR I KISHA LUT QE TE PERMBAHEMI NGA KOMENTET FYESE NE QFARDO DREJTIMI SE NGJARJA ESHTE SI DUKET PAK ENIGMATIKE DHE ASNJERI NUK DI SE SI KA NDODHE E AS PER MOTIVET VIKTIMA NUK MUNDE TE MBROHET SE KA VDEK DHE SI DUKET AJO KA PERJETU TMERRIN PARA SE TE VDISTE ANDAJ TA LAM TE QETE E TE PRESIM DEKLARATAT E TE DYSHUARIT E TE BURRIT TE SAJ NGA I CILI KISHTE QENE MIRE TE VINE DISA SQARIME QE E PASQYROJNE PAK REALITETIN NE MENYRE QE NJERZIT MOS TE NGARKOJNE VETEN ME SHARJE E OFENDIME PA DITE MIRE ASGJA PER VIKTIMEN MOS TE NZITOJME JANE ORGANET KOMPETENTE PER NDRIQIMIN E RASTIT DHE GJYKIMIN E MBI TE GJITHE NE ESHTE ZOTI ATIJ I QOFSHIM FALE E AI DO TE NA JAP SECILIT PREJ NESH SI SHPERBLIMIN E MERITUAR ASHTU EDHE DENIMIN E MERITUAR

 30. eww - 21:28 / 13.12.2012

  jon qu pesh njerzit
  kjo esht kiameti se shoku me te ardh ne shtepi
  si vella e me ta hanger buken e syt te gruja me i qu
  ket e bon veq ai qe nuk ka moral e karakter
  po edhe gruja ka shum faj ketu

 31. vushtrri - 21:22 / 18.12.2012

  te na ne vushtrri thojn pa e qu kudra bishtin qeni nuk ngan,por edhe qka ka bo xhelali nuk pe livdoj hiq aspak,po veq xhelali tash e din se qka kan pas mes tynve se kjo gruja ka vdek,me vjen shum keq qe e thom ket fjal ungji GRA BISHTAT pak se edhe ju sjeni moll e omel tybe hiq

 32. ????????????? - 01:17 / 19.12.2012

  adi se qka skruni qka te doni gjeth i vdekni ka faj se si thojn pleqt kur thehet keri rug sa te dush fajtor i vdekuri po pisi si asht në burg paska qen pis shko haja buken dikujt si vlla keshe e kendej kqyr qysh mi ja shkrdhy grun po ndigjoni ju si po gjykoni ka ana e pisit jav shkrdhefsha me non e me motra e ishalla edhe juve ju gjen njejt si kti të shkretit e jav shkrgjen grun me zort e mandej shkruni siq kini shkru bre nonen jav qifsha

 33. vushtrri - 02:44 / 19.12.2012

  pasha ni zot,e kena lon rrusin e polonin 0 kush jena bo na grat tona nr 1 tash jun bo dil kqyr ne prushtin gra te martume plot me tjera tani kuku,ska edhe poma kon edhe pom dhem

fishmedia.info:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Fish Media.
Ju faleminderit për mirëkuptimin!