49 komente
Tensione në Shkup, tre serbë të plagosur

( E plotësuar)Vazhdon gjendje e tensionuar në Shkup, tre tifozë të tjerë serbë janë sulmuar në mbrëmjen e të martës nga një grup personash të panjohur, me ç’rast njëri prej tyre është therur me thikë.

Sipas AP, të plagosurit menjëherë janë dërguar në një spital në Shkup, por plagët e tyre nuk janë konsideruar të rrezikshme për jetën, ndërkohë që bëhet e ditur se policia është vënë në kërkim të autorëve të këtij sulmi.Lidhur me këtë incident, mediat serbe kanë raportuar se bëhet fjalë për një sulm të ndërmarrë nga shqiptarët ndaj tifozëve serbë.

Nga ana tjetër, INA njofton edhe për një incident tjetër, ku tifozët serbë në sheshin “Maqedonia” kanë sulmuar me shishe birrash një grup të rinjsh maqedonas që mbanin flamurin e Maqedonisë. Por, ndërhyrja e policisë ka bërë që të evitohet përleshja midis këtyre grupeve të tifozëve./Fish Media/

——
Incidenti i parë midis huliganëve serb dhe shqiptarëve ka ndodhur sot rreth mesdite në Shkup.

Incidenti ka ndodhur në afërsi të Çarshisë së Vjetër dhe qendrës tregtare “Mavrovasja” dhe se ai është nxitur nga huliganët serb, të cilët kanë provokuar kalimtarët e rastit me flamuj serb dhe thirrje antishqiptare. Një grup të rinjsh shqiptarë menjëherë kanë reaguar kundër këtij grupi të tifozëve, me ç`rast kanë pësuar tre tifozë serb.

Policia ka dalur në vendin e ngjarjes dhe janë përforcuar masat e sigurisë. MPB pritet të dal me hollësi të tjera për incidentin. (INA) / Fish Media/


Këndi i komenteve

49 Komente

 1. bedrushi - 15:26 / 16.10.2012

  O Q… NAEN E KTYNE HULIGANVE

 2. kobra - 15:27 / 16.10.2012

  a po dardha ka bisht a hahaha

 3. FANSAT SHQIPTAR - 15:27 / 16.10.2012

  zgjonu shqiptar hinju kallash krejtve se na kena gjak shqiptari

 4. ngrite zerin edhe ti - 15:27 / 16.10.2012

  bravo ju qoft

 5. TiGRi - 15:46 / 16.10.2012

  Ska Pulmba Sa jan Serb

 6. TiGRi - 15:47 / 16.10.2012

  Duhet Me i Pre Serbt

 7. Tigri - 15:49 / 16.10.2012

  like e keni… qyshtu duhet me qen t’bashkun se Shqiptarit nuk i ka hije me qen perqar….
  Shkaut duhet me ja qi krejt robt…

 8. Anonymous - 15:51 / 16.10.2012

  bravooooo

 9. loris - 15:52 / 16.10.2012

  bravooo

 10. SAHITI - 15:53 / 16.10.2012

  JU LUMT TRIMA

 11. Artoni - 15:54 / 16.10.2012

  Hallal e kan ata shqiptar por sjam i knaqur sepse u duft te gjith serrbet te rrehen te gjakosen te shtrihen per toke te gjith ata huligana serrb jo vetem 3 por me gjithat Hallall shqiptarve Atje.

 12. tuzi - 15:59 / 16.10.2012

  keni perkrahjen tone vllazen bini shkinis

 13. Anonymous - 15:59 / 16.10.2012

  majtniii motrennn civaa

 14. arben - 16:04 / 16.10.2012

  o q o shiptar shkive te edhe thmin djep q i kan hajde shqipeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 15. ariann - 16:25 / 16.10.2012

  bravo ju koft q… nonen ncic atyve m/…

 16. bessi - 16:45 / 16.10.2012

  bravo e keni deshmu veten qe jeni “Shqiptare”

 17. agroni - 16:45 / 16.10.2012

  bravo ju kofte masi nuk i kini myt na jo po ska problem kokan te rrehun mir

 18. hasi - 16:58 / 16.10.2012

  Hahahaha krejt ndryshe ju paska dal

 19. shala - 17:07 / 16.10.2012

  kush e lyp e gjan, sa her ti provokojn shqiptart qeta kan me gjet

 20. mashtrusi - 17:09 / 16.10.2012

  hahaha qa po knaqna nja 30 tishin kan te rrahur asht kan ma mire per ate pun kan ardhur mu rreh e me shku ne beograd te gjakosur nanen duhet me jau shkerdhy

 21. gjimi - 17:42 / 16.10.2012

  ata qe kryn pun nuk kan ko me shkru komente e shqiptart prej fjalve jan tpart ndertes perball Apollonis fushkosoves full shkije gjdo nat tuj knu serbisht e tuj po pi per inat tonin e bojn e na flejm.

 22. limi - 17:53 / 16.10.2012

  na jem shum interesgji qysh jan serb te lidhur mes veti me kon na shqiptart i marim gjitha tokat tona po na sjem kerka.per ata qa po flet ti gjimi vertet ësht

 23. zeka - 17:55 / 16.10.2012

  o ju lumt po nuk po kemi mundesi me ardh gjakova se kish nis lufta sonte

 24. zeka - 18:00 / 16.10.2012

  fishmedija na boni hallall po qare nuk kom pa shajt shkije he nonen .Po tutna se shumohen ata majmuna qysh ju kena shum he ktyne e te gjall e te dekun edhe mit en zid ju q e edhe atyne qe i kan ne qef e qe punojin me taaaaaaaaaaaaa

 25. zgjimi - 18:06 / 16.10.2012

  heheh baben ja ke bo siku aj qe shan njonin baba thot dikush

 26. zgjimi - 18:23 / 16.10.2012

  heheh baben ja ke bo siku aj qe shan njonin baba thot dikush non po bab thot jo se n

 27. sahiti - 18:32 / 16.10.2012

  jav hangsha zemren duhet tju tregoim qetnikav se na nuk ju tutum po jav to nana qetnike

 28. fuck serbia - 18:44 / 16.10.2012

  umri majku ti jebam

 29. shkupi - 19:05 / 16.10.2012

  ti xhimi sigurisht je nga fush kosova qepo thot se te apolonija serbt po knojn e po pin per inat.ama qka me ju ba krejt kena mendu se kosovart jan trima ama kurxha nuk ishin kan merni msim te shkupjant qe per qdo dit i rehim shkijet edhe pse jemi ne ner shkije e ju tu e pas shtetin e juve po luj erbt me juve edhe pak kan me juardh prej mitrovice ne prishti edhe me ju reh.ju lumt dora.

 30. shkupii - 19:31 / 16.10.2012

  shqiptarmos ju ha jaq kena zbardh ftyrenn jau rrobtt mir

 31. fatonkosova - 19:42 / 16.10.2012

  ju lumshin durt oo djem qeshtu duhet mej qii nonen shkaut

 32. fer?zaj? - 20:02 / 16.10.2012

  nuk ban mi myt krejt veq duhet milan gjall eper gazep?

 33. gjimi - 20:54 / 16.10.2012

  boll mir e ki jo sjam nga fushkosova deqanit jam po foli prej zemres plast se na kerka sjem shkijet enen neper prishtin pa pik problemi vend ton na zguxojm me shku vend ton mitrovic as mu afru. na trima jem po trimrin e madhe e kem mes veti

 34. tafa - 21:40 / 16.10.2012

  ju lumt ju lumt shqipe

 35. musa - 21:52 / 16.10.2012

  e po q jav paskan ba he ju lumt o trima

 36. gega-PR - 22:43 / 16.10.2012

  e keni ni like te madheeee

 37. musa - 22:49 / 16.10.2012

  qinju nanen shkijeve te flliqt mytni krejt ket rrac te flliqt

 38. shkupjan deri ne vdekje - 00:13 / 17.10.2012

  ju tregojm pak qysh rehen serbet dikush duhet me mar shembull po jau jep disa informata te shkurta jan shum serb te rehur 3 jan vetem te therur njeri akoma asht ne rezik te lutemi se bashku ishalla sa ma shpejt i qihet familja e vdes jan disa makina te serbve te tjyera me nje fjal elhamdulilah prej zotit sonte ikemi mbush spitalet e shkuppit me serb e ishalla krejt vdesin ne spital….. AMINNN

 39. timi - 01:38 / 17.10.2012

  ooooo me lug dukatit honshi kush keni sjell shkieve duhet me jav qi krejt mi myt edhe u rrehen edhe i mujtem bravo shqie

 40. xhentellmeni - 01:59 / 17.10.2012

  Kan menu qe jan ne mitrovic mi rujt kfori dhe eulexi po keq ju paska dal ju lumt dora te gjithve qe kan rra shkije.

 41. afrim zeneli - 02:01 / 17.10.2012

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PibQjlpqkOM shikoni se qysh jan rreh kta 2 ne shkup

 42. gjarpri - 03:02 / 17.10.2012

  cncnnc ju mysni shkiet qka i keni ne shkup tani serbet

 43. ... - 08:19 / 17.10.2012

  po mir jakan ban

 44. izet - 11:47 / 17.10.2012

  hahahahah gjithmon ju kena rreh me vjen shum keq qe nuk kisha mundesi me marr pjes ne kete manifestim te rrahjes se shkive ju presim prap

 45. kimi - 13:00 / 17.10.2012

  e more bir i shkines,,,mir paske pshtu,,,qfar njerzsh jan more kta,ky popell i degjenerun esht,qijav robt e shkive edhe atyne maqedonve se as ata sjan ma te mire,q edhe maqedonve

 46. interpoli - 14:30 / 17.10.2012

  kjo eshte vetem nje lajmrim per te tjeret ne ta din se kush eshte shqipja e nese dojn prap tjert ateher urdheroni ne kshtu ju presim ne shtepin tone kjo vlen vetem per provoskllavet,, e ke lyp e ke gjet tash….

 47. shkup - 17:26 / 17.10.2012

  o gjarip hec miti ti masi te koke qaq i zoti edhe mos um ha karin shum e shum

 48. preshevari - 18:16 / 17.10.2012

  oti gjarpen po nuk do methon maqedon apo serb njet jan ataa po kryesorja asht meja thyy hyntt cili don me nguc shpipennnnnnn

 49. Anonymous - 02:02 / 18.10.2012

  gjarpen kshyre shkijet tan ktu ne kala qysh kan hanger dajak nuk e paske jo

fishmedia.info:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Fish Media.
Ju faleminderit për mirëkuptimin!