Policia ende s’ka të dyshuar
2 komente
Vrasje e mistershme e Kelmendit!

Shefqet Kelmendi (51) është vrarë nga një breshëri plumbash në qendër të Pejës. Policia ende s’ka të dyshuar, por ka disa pista hetimesh. Viktima konsiderohej si njeriu më kontrovers në Dukagjin…

Kreshnik Haxhiaj dhe Ardian Kollmaka në vitin 2006 nga Shqipëria, ia kishin mësyrë Kosovës për të gjetur

punë. Kishin rastisur në Shefqet Kelmendin nga Peja. Ky i fundit ua kishte dhënë një punë goxha të vështirë. Ua kishte dhënë 5 mijë euro që ta vrisnin një person në qytetin e Pejës, që asokohe voziste makinën “BMW” me targa të huaja.

Dy se shtetasit e Shqipërisë nuk kishin arritur të kryenin vrasjen e porositur, por gabimisht më 20 gusht të vitit 2006, kishin vrarë në Bajicë të Istogut, Jakup Osmanajn, ndërsa kishin plagosur Ali Bicajn./zeri/


Këndi i komenteve

2 Komente

  1. toni - 10:32 / 07.03.2013

    i lumshin durt nese koka qashtu

  2. besii - 19:21 / 07.03.2013

    ju kisha lut portalit nuk ka nevoj me u morr me ket qeshtje ju e me fol ksi sendee okiii

fishmedia.info:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Fish Media.
Ju faleminderit për mirëkuptimin!