Futbollisti Kosovar
26 komente
Xherdani ngrit flamurin e Kosovës në Wembley

Nuk e harron asnjëher flamurin. Ylli Kosovar i Bayernit, Xherdan Shaqiri është shqiptari i parë që fiton Ligën e Kampionëve, duke hyrë kështu në histori.Edhe pse nuk luajti Xherdani ka treguar nje gjest te madh. Derisa po bëhet gati të pranoj medaljen e artë dhe ngritjen e trofeut, mban mbi supe flamurin e Kosovës.

Po ashtu, Xherdani e ka ngritur trofeun e LK-së duke mbajtur flamurin e Kosovës./Fish Media/


Këndi i komenteve

26 Komente

 1. dugagjinasi - 23:29 / 25.05.2013

  hera par qe e kapi flamurin shqiptar

 2. nonq - 23:33 / 25.05.2013

  te lumt xherdan gjilani krenar me tyy

 3. bledar - 23:35 / 25.05.2013

  po do ishte mir te ngrente flamurin e te gjith shqiptareve .megjthate edhe me kete flamur nuk esht keq ,qe ta kuptojn serbet robqir qe ka shqiperi po ka edhe kosove,bravo shaqiri

 4. Anonymous - 23:40 / 25.05.2013

  Hej men je ma i miri po ku te ka shku mendja me bashkangjit edhe te ch te lumt akoma je kosovar

 5. Edos - 23:41 / 25.05.2013

  i ka ntake flamurin edhe tksoves edhe tshqipris po mos hani shit palidhje

 6. Isa - 23:47 / 25.05.2013

  Te lumt Xherdan,jav zbardhe fetyren Zhegres,dhe gjithe Gjilanit e Kosove.

 7. Gjilanasia - 23:51 / 25.05.2013

  Te lumt Xherdan,je yll i Shqiptaris.Gjilani hej Gjilani……..

 8. Toni - 23:53 / 25.05.2013

  ja zdrite ftyren gjith shqiptaris e ja qive nanen gjith serbis

 9. bledar - 23:56 / 25.05.2013

  rroft sqipria pa kosov nuk SHQIPRI DHE PA SHQIPRI NUK KA KOSOVE,serbet do ti djegim me benzin se ato vran vllezerit tan kosovar

 10. Albozmafia1 - 01:19 / 26.05.2013

  Urime fitoren Bayern München Bravo amo ky Robben nervat mi Pat prish shaqiri maj mir osht shum se ky lop sa shancat ih Pat amo me ne Fund eh dha mediat shqiptare na krypshin tu na rrejt shaqiri do luaj ne bundesligë 80 Perqind eh ndeshjve ka luj ih madhi Xherdan gjdo her kaj goll eh ja jep eh njo dy ih ka pergadit Schönne grüße aus München ih preshendes gjith vllezërit shqiptar sidomos Ära nga Diaspora tung..

 11. astriti - 08:47 / 26.05.2013

  urime bajernit e sidomos shaqirit ati ambasadori te kosoves ne sportin europjan na perfaqsu qysh esht mas mirti dhasht zoti qe nje dit do te shkojm atje edhe si komb shqiptar sepse ka talenta shum si shaqiri neper kosov po fatin e sikur aj se kan pas e ishalla tash hapen dyert edhe mundet me tregu gjith ata qka e kan shqiptart ne sporte te ndryshme

 12. fatos alidema - 08:59 / 26.05.2013

  behu krenar qe je shiqiptar o gjerdan shaqiri

 13. GJAKOVARI - 09:06 / 26.05.2013

  O TA LEVSHA AT FLAMUR GABELVE PO NA E KEMI BRE FLAMURIN TONE KOMBETAR KUQ E ZI ME SHQIPONJE NE NUK JEMI BRE BOSHNJAK POPULL PO KOMBESI .

 14. gjilanasi - 10:37 / 26.05.2013

  poti je bre gjakovar peder je ti qfar flamuri ki ti shko jeto ne shqiper masi eki flamurin kombetar shko atje jeto

 15. SELMANI - 10:40 / 26.05.2013

  oh na krejt keta komentues ta llevshim e ta shkerdhefshim ket goj e mendim ty gjakovar i ndyer berdhog qelbersir idiot e shum e shum qka tjeter

 16. HANI I DILIT - 11:13 / 26.05.2013

  ne ket rast ma i mir esht qeky flamur qe e perfaqson shtetsin e kosoves o gjakovar po ju jeni gomar

 17. ilir - 12:11 / 26.05.2013

  Xherdan Shaqiri Krenaria e Kosoves

 18. gjakovari - 12:16 / 26.05.2013

  ej ti gjilanit aj aj koke kan ne gjakove edhe ti je ngrit me dhimte te prapanices haj se te kalon edhe saj perket flamurit shko e thirri gabelt e gjilanit e dil e festo me neper rruge bre qava e keqe edhe eja ne gjakove se ta pastrojm bethen me ate flamur e pastaj do ti bejme detyrat se te paska marr mali .

 19. llapiani - 12:47 / 26.05.2013

  Xherdan Shaqiri je nje Futbollist i Papar ka shum shqiptar te famshum por ti je nje legjend kosovar. telumt ty dhe familjes tane.

 20. Prizreni - 12:51 / 26.05.2013

  gjakovat ma te flliqt ska se kta e ma pedera kta jan tu e rrit numrin e homoseksualsave ne kosov

 21. llapiani - 12:58 / 26.05.2013

  Mos shkruni komente pa lidhje se me kan te zgjuar si ky ju ishte kosova dhe shqipria sebashku deri tani por ky nuk e ngriti flamurin nga gjelozia po edha at qka ka deshiruar te ben per popullin e vet ilumt kti edhe gjith Gjilanit tu sei GJERDAN SHAQIRI più forte del Mondo- je mai forti ne bote telumt ty .

 22. GJAKOVARI - 13:07 / 26.05.2013

  (DJ) ……(pz) no coment prizereni a kuptove .

 23. FatiLlapi - 16:00 / 26.05.2013

  Faleminderit Shaqiri se kam pas frik qe nuk pe qet Flamurin veq je tregu atedhetar i veretet,jam gzue shum kur eqite Flamurin ton si me qit une mu ka dok, se Luan krasniqi e ka pa gjue ne tok po qe ku eshte, te uroj shum sukses se je Nr 1…

 24. Uqalia - 18:35 / 26.05.2013

  Xherdan Shaqiri nuk i kishte lejuar flamuri kombetar nga Fifa pasi vjen nga Kosova.Ne dime qe Shaqiri ka nenshtetesin Zvicrrane.Per ate cka ne pame dhe milona apo milarde njerze nga mbare Bota ishte Kenaqesi,Patriotizem,Hare.Te lumte Xherdan te kam vrejte tere kohen dhe qdo raste je munduar Flamurin Kosovar ta reflektoshe dhe te gjithe ata shqiptare qe ka pare jane te krenuar me ty.Yll je.Bravo Du hast deine elter stolz gemach und alle uns Albaner.

 25. Shqipri Etnike - 03:44 / 27.05.2013

  Kjo jav u kon e neve Shqiptarve : 1.Majlinda Kelmendi nrusi fitoj vendin e par edhe dul flamuri i kosoves 2.Xherdan Shaqiriiii si pidh nonen me flamur mos ti honger per njeri tgjall 3.Lorik Cana qe fitoj ne itali. Festojn SHQIPTARTR me tupana ikkk serbi se tu qi nona..i kallem shkijet jau qim robt

 26. intelektual - 21:38 / 27.05.2013

  BRAVO SHAQIRI KRENARIA E INTELEKTUALVE KRENARIA E KOSOVES.

fishmedia.info:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Fish Media.
Ju faleminderit për mirëkuptimin!